0850 305 64 34 info@aviationday.net

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturarak ödeme yapabilir, tur durumunuzu takip edebilir ve deneyimlerinizi tur sonrası özgürce paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
E-posta*
Telefon Numarası*
Ülke*
Yeni bir üyelik oluşturarak Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üye misin?

Giriş Yap
0850 305 64 34 info@aviationday.net

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturarak ödeme yapabilir, tur durumunuzu takip edebilir ve deneyimlerinizi tur sonrası özgürce paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
E-posta*
Telefon Numarası*
Ülke*
Yeni bir üyelik oluşturarak Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üye misin?

Giriş Yap

İstanbul’a Gitmek İçin 8 Neden

İstanbul şüphesiz ki Dünya’nın en önemli şehirlerinden biridir. İstanbul’da Anadolu’yu bulmak da mümkündür Avrupa’yı da. Elbette bu durumda İstanbul’un iki kıtadan oluşması da etkilidir ancak gerçek anlamda her kültürün birleşiminden oluşan bir yapıya sahiptir. Aviationday sayesinde İstanbul’un sahip olduğu bütün kültürel farklılıkları keşfetmek mümkündür.

1. Efsanevi Tarihi Yerler

İstanbul’a gelmek için en önemli durumlardan biri de sahip olduğu tarihi güzelliklerdir. İstanbul’un birçok köklü devlete ev sahipliği yaptığı için çeşitli tarihi alanlara sahiptir. Osmanlı saraylarından olan Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Galata Kulesi ve Kız Kulesi mutlaka uğranılması gereken yerlerdendir. İstanbul tam bir tarih kokan şehirdir. Her yerde tarihi bir alan bulmak mümkün olabiliyor.

2. İki Kıtayı Muhteşem Şekilde Birleştiren Deniz ve Köprüler

Dünya’nın başka hiçbir yerinde iki farklı kıtayı birleştiren başka bir şehir daha bulunmuyor. İstanbul’un bu birleşimi yapması çoğu kişiye iki aşığı kavuşturmasını anımsatıyor. İstanbul’da köprülerle kıtalar arası gezinti yapmak mümkündür. Oldukça ilgi çekici bir görüntüye ev sahipliği yapar. Her iki tarafında özgün güzelliğini keşfetmek mümkündür.

3. Ferah ve Bol Manzaralı İstanbul Turu

İstanbul’da denize sıfır olan birçok ilçe bulunmaktadır. Zaten sahip olduğu denizle herkesin ilgisini çeken bir ülke niteliğindedir. İstanbul’un denizinde kıtalar arası tur yapmak da mümkündür. Boğaz turu yaparak hem köprülerin altından geçmek mümkündür hem de çeşitli tarihi sarayların önünden geçme durumu da söz konusudur. Birbirinden hoş şekilde tasarlanan sarayları, köşkleri ve tarihi okulları boğaz turu ile görmek mümkün oluyor.

4. Hamamlar ve Çarşılar

Şüphesiz ki Osmanlı kültürünü hala yaşatan hamamlar yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken başlıca durumlardan biridir. Hamamlarda temizlenme kültürünün yanı sıra masaj kültürünün de uygulandığı görülüyor. Aviationday sayesinde keyifli bir hamam deneyimi yaşamak mümkündür. Haseki Sultanların yaptırmış olduğu çeşitli hamamlara giderek bu keyfe varılabilir. Bir diğer imkan ise çarşılardır. Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı İstanbul kültürüne uygun ürünler bulmak için ideal yerlerdir. Yiyecek, içecek, giyecek, takı gibi her alanda ürün bulmak burada mümkün olabiliyor.

5. Kıtalar Arası Yüzme ve Koşu Yarışları

İstanbul’un iki kıtadan oluşması burada çeşitli aktivitelerin keşfedilmesine de sebep olmuştur. Yılın belli zamanlarında kıtalar arası yüzme ve köprüde koşma yarışmaları yapılıyor. Bu yarışlara denk gelerek katılmak oldukça zevkli olacaktır. Kişiler hem eğlence hem de sporu bir arada yapmaktadır. İstanbul’a gelmek için büyük bir sebeptir. Çünkü bu keyif Dünya’nın başka hiçbir yerinde yaşanmamaktadır.

6. Türk ve Osmanlı Mutfağı

İstanbul’da Türkiye’nin her köşesinde meşhur olan mutfakları bulmak mümkün oluyor. Birbirinden lezzetli ve farklı tatları keşfetmek isteyen kişiler bu mutfakları tadabilir. İstanbul’a gelmek için mutfak oldukça büyük bir sebeptir. Türk kahvesi, Türk kahvaltısı, baklavalar, kebaplar, dönerler, ev yemekleri, lahmacun, Türk yoğurdu, mantı gibi birçok lezzetli ve her turistin seveceği yiyecek bulunuyor.

7. Renkli İstanbul Geceleri

İstanbul hiç yorulmayan bir şehirdir. Her gece enerjik bir ortama sahip olabiliyor. Taksim, Beyoğlu, Asmalımescit, Karaköy gibi mekanlar geceleri oldukça enerjiktir. İlgililerin mutlaka uğraması gereken mekanlar arasında bulunuyor.

8. Alışveriş Merkezleri

İstanbul’da birçok alışveriş merkezleri bulunuyor. Bu alışveriş merkezlerinde alışveriş yapılabileceği gibi yemek yemekte mümkün oluyor. Ayrıca çeşitli aktiviteler bu alışveriş merkezlerinde yapılıyor. Bu alışveriş merkezlerinde birçok sanatsal aktiviteler, gösteriler de oluyor. Sanata, alışverişe ve yeni tasarımlara ilgisi bulunan kişiler hem Avrupa hem de Asya kıtasındaki alışveriş merkezlerine uğrayarak kısa bir keşif yapabilir.

Cevap Bırakın