0850 305 64 34 info@aviationday.net

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturarak ödeme yapabilir, tur durumunuzu takip edebilir ve deneyimlerinizi tur sonrası özgürce paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
E-posta*
Telefon Numarası*
Ülke*
Yeni bir üyelik oluşturarak Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üye misin?

Giriş Yap
0850 305 64 34 info@aviationday.net

Giriş Yap

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturarak ödeme yapabilir, tur durumunuzu takip edebilir ve deneyimlerinizi tur sonrası özgürce paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
İsim*
Soyisim*
E-posta*
Telefon Numarası*
Ülke*
Yeni bir üyelik oluşturarak Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Koşullarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Zaten üye misin?

Giriş Yap

Kapadokya’ya Gitmek İçin 8 Neden

Ülkemizin hemen hemen her kesimi tarafından tercih edilen bir lokasyon olan Kapadokya, ziyaretçilerine muhteşem bir görsel şölen yaşatmaktadır. Türkiye’nin her sene bol miktarda turist çeken yerlerinden biri olan Kapadokya’ya yılın her dönemi hem yerli hem de yabancı turistler akın etmektedir. Doğal faktörlerin birbirinden ilginç şekiller meydana getirdiği Peri Bacaları size farklı bir görsel deneyim yaşatacaktır.

Nevşehir ve Kırşehir illeri arasında kalan Kapadokya Peri Bacaları İç Anadolu bölgemizin en güzel değerlerinden biri olarak kabul görmektedir. İklim ve doğal güzellikler bakımından da görülmeye ve yaşanmaya değer bir yer olan bu bölge üzüm bağları ve habitatıyla da ayrı bir yere ve değere sahiptir.

Bu yazıda Kapadokya bölgesini ziyaret etmeniz için bahaneniz olacak başlıca nedenleri sizler için bir araya getirdik.

  1. Balon Turlarına Katılın

Kapadokya’yı havadan seyretmenin ve o doğal güzelliklerin yer aldığı panaromayı en iyi şekilde görmenin yolu balonla yapacağınız turlar olabilir. Aviationday Firması’nın verdiği hizmetler sayesinde bu muhteşem manzarayı havadan izleme şansını elde edebilirsiniz. Hatta hiç vakit kaybetmek istemiyorsanız hemen buraya tıklayarak balon turlarımızı görebilirsiniz.

      2. Şarap Tadımı Yapabilirsiniz

Kapadokya bölgesinin sahip olduğu değerler o kadar fazladır ki yalnızca doğası sizi kucaklamakla kalmaz aynı zamanda doğanın size sunduğu bazı nimetlerden de yararlanabilirsiniz. Bunlardan biri de eşsiz üzüm bağları sayesinde üretilen Kapadokya şaraplarıdır. Hemen hemen her adımda karşınıza çıkan şarap tadım dükkanları ile farklı lezzetler tadabilir ve hatta balon turlarınızda şarabınızı yudumlarken bir yandan da eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

      3. Yamaç Paraşütü Yapabilirsiniz

Kapadokya bölgesi hem yeşili hem de kahverenginin her tonunu bünyesinde barındıran ve yaz kış tercih edilen bir bölgedir. Yer yer engebeli yapısı sayesinde bölgede yamaç paraşütü imkanları da bulabilirsiniz. Aviationday Firması’nın sunduğu hizmetler sayesinde güvenli bir şekilde yamaç paraşütü deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

      4. Kaya Otellerde Konaklama Keyfi

Doğal yapısından kaynaklı pek çok kaya oteli bünyesinde barındıran Kapadokya’da bu konaklama fırsatlarından faydalanarak daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyimi yaşayabilirsiniz. Hitit ve Roma etkilerini taşımakta olan bu oteller tarihi ve moderni bir arada tutan farklı bir konaklama hizmetidir.

      5. Yeraltı Şehirlerinde Farklı Deneyimler Yaşayın

Bölgenin güzellikleri sıralamakla bitmeyeceğinden Kapadokya denilince akla öncelikli olarak gelen özelliklerden bahsetmek gerekirse bunlardan biri de bölgede bulunan yeraltı şehirleridir. Bu şehirlere günün belli zaman dilimlerinde çeşitli turlar düzenlenmektedir. Siz de farklı bir deneyim yaşamak ve bu tarihi ve doğal bölgeyi daha yakından tanımak istiyorsanız bu turlara katılabilirsiniz.

      6. Eşsiz Gün Doğumu ve Gün Batımı Manzarası

Güneşi selamlamak, doğuşuna ve batışına şahit olmak ve romantik anlar yaşamak istiyorsanız Kapadokya’ya giderek doğru bir karar verdiniz. Kayalıklara çıkarak güneşi seyredebilir ya da balon turlarına katılarak güneşe daha yakın olabilirsiniz. Aviationday tarafından düzenlenen bu turlar sayesinde güneşe yaklaşmanın keyfini ve deneyimini yaşayabilirsiniz.

      7. Trekking İle Zorlu Yolları Aşın

Bölge, yer yer yürümeye elverişli yer yerde engebeli bir yapıya sahip olduğundan trekking tutkunlarına oldukça hitap etmektedir. Kapadokya civarında yürüyüşler düzenleyerek muhteşem doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Hatta trekking amacıyla düzenlenen toplu turlara katılarak uzmanlar eşliğinde ve kalabalık bir topluluk ile sosyalleşerek de bu yürüyüşü tamamlayabilirsiniz.

      8. Yöresel Lezzetleri Tadın

Ülkemizin her yöresinde olduğu gibi Nevşehir ve Kapadokya yöresinin de kendine has muhteşem lezzetleri mevcuttur. Çelti ve testi kebapları ile geleneksel ve lezzetli bir akşam yemeği tercih edebilirsiniz. Yemeklerinize eşlik edecek olan yöreye ait üzüm bağlarından üretilmiş lezzetli şaraplar ile de keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Cevap Bırakın